Opony czałoroczne na zimę i nie tylko
Zbliża się zima, więc opony trzeba zmienić. Niektóre zespoły są wyposażone w opony całoroczne, co zmniejsza koszty i czas. Czy przejście z opon sezonowych na całoroczne naprawdę przynosi korzyści całej flocie? badanie! Kupujemy samochody dla firm w cenach premium, opony też? Ten trend, niegdyś bardzo powszechny, teraz się zmienił. To samo dotyczy opon, które można kupić do trzech klas pojazdów – Premium, Intermediate i Budget.
Każda z nich oferuje inne produkty o różnych właściwościach i różnych przedziałach cenowych. We flotach obserwuje się jednak rosnącą tendencję do kupowania opon, gdyż ich parametry, trwałość i parametry techniczne przekładają się znacząco na przebieg. Ważnym aspektem zarządzania flotą jest koszt posiadania, który często jest najważniejszym czynnikiem przy zakupie samochodu i jego opon.
Dlaczego opony całoroczne są tak dobre? Opony całoroczne to opony, które mogą być używane przez cały rok i nie wymagają wymiany latem lub zimą. Stanowią uniwersalne rozwiązanie, bezpieczne dla użytkowników samochodów osobowych i dostawczych. Kolejną zaletą jest to, że nie są zabronione przez prawo, a także oszczędzają czas i pieniądze. Dla menedżerów floty mają inne zalety, o których możesz przeczytać poniżej. Czy opony całoroczne to idealne rozwiązanie dla zespołów? Opony całoroczne mają swoich zwolenników i krytyków.
Trzeba jednak przyznać, że to, że tworzone są zgodnie z potrzebami konsumentów, leży w ich własnym interesie. To coraz bardziej popularne rozwiązanie w branży motoryzacyjnej. Współpracuje z samochodami osobowymi i dostawczymi. Opony całoroczne oszczędzają czas i pieniądze. Nie ma dodatkowych kosztów dla floty w sezonie wymiany opon, ponieważ nie musi inwestować w dodatkowy komplet opon.
Optymalizacja kosztów firmowych
Dlaczego zespół zdecydował się na zakup opon całorocznych? Po pierwsze dlatego, że w polityce flotowej optymalizacja kosztów opiera się głównie na przeliczaniu kosztów eksploatacji pojazdu. Menedżerowie floty przy wyborze opon całorocznych kalkulują koszt na kilometr opon, które, jak wspomniano powyżej, są stosunkowo niskie. Stosowanie opon całorocznych zrewolucjonizowało floty dzięki optymalizacji kosztów i wykwalifikowanemu zarządzaniu oponami.
Sprzedajesz samochód po zakończeniu okresu użytkowania opon? Firmy często kupują samochody już wyposażone w opony, ale wymieniają je w trakcie użytkowania zgodnie z ich potrzebami. Jeśli dana flota zdecyduje się na zakup opon całorocznych i od razu wymieni je w swoich pojazdach, może je odsprzedać wraz z oponami nieużywanymi jako standardowe wyposażenie po użytkowaniu auta. Jest to dodatkowe źródło dochodu i czynnik zwiększający wartość pojazdu.